utorok 9. apríla 2013

Foursquare MeetUp Day

Rozhodne patrím ku generácii, ktorá objavila chuť sociálnych médii, naučila sa ich použivať a občas s nimi trávi hodne času. Social Media sú nielen o tom ako zostať čo najbližšie s blízkymi a priateľmi, ale aj o spoločnom zdieľaní obsahu od ktorého je veľmi blízko ku komunitám, ktoré spájajú ľudí so záujmom o rovnaké veci. Všetci sa radi delíme o zážitky, fotografie a články na Facebooku, alebo šteboceme o politike, zaujímavých miestach, dobrom víne, jedle alebo káve na Twittri. Niektorí píšeme blogy a ďalší po sebe zanechávajú svoje stopy na Foursquare.


Občas niekoho napadne, že by bolo fajn aby sa ľudia (mnohých by sme za normálnych okolností vo svojom živote nestretli) dali do kopy a našli si čas a miesto na spoločné stretnutie. Viac o histórii jedného takého dňa, ktorý bude už o týždeň napísal @kollar_matus v článku Stretni svojho foursquaristu

Celosvetový #4sqDay 2013 je opakovane 16.4. a už po štvrtýkrát sa do neho zapájajú rôzne miesta (alebo venue) na ktorých organizátori (zvyčajne dobrovoľníci) organizujú stretnutia užívateľov Foursquare. Na každom takomto mieste bývajú pre účastníkov stretnutia pripravené špeciálne aktivity od výmyslu sveta (kreativita! kreativita a ešte raz kreativita býva úžasná) od workshopov, prednášok, koncertov až po ochutnávky jedál a nápojov. Je skvelé, že Foursquare uznal tento deň za medzinárodný sviatok svojich používateľov a akcie oficiálne podporuje. Máme tak ďalší dôvod na to, aby sme sa mohli stretnúť s celkom neznámymi ľuďmi a hovoriť s nimi o svojej práci, záujmoch, alebo sa len tak zabaviť. 

Ak ešte nepoužívate Foursquare môžete si ho stiahnuť, je bezplatný a veľa miesta vám nezaberie. Určite vám pomôže nájsť zaujímavé miesta, alebo si môžete prečítať komentáre/hodnotenia reštaurácii a barov, alebo vás upozorní že vo vašej blízkosti niekto niečo organizuje alebo ponúka. 

Kde môžete tento rok stretnúť #4sqristov? 
Čo k tomu budete potrebovať? 
  • dobrú náladu
  • telefón s aplikáciou Foursquare aby ste sa mohli check -núť
  • svojich priateľov, ktorým nezabudnite pripomenúť dátum stretnutia
Upozornenie! 
  • na mieste stretnutia sa nezabudnite check - núť
  • ak budete o tom chcieť štebotať na sociálnych sieťach používajte hashtag #4sqDay s menovkou mesta #Nitra #Bratislava a menovkou miesta #SheratonBA #ZahirNR #MedusaBA
Pretože #4sqDay v Nitre bude v znamení bublín, vymyslel som si anketu s rovnakou tematikou. Okrem toho viete prečo je 1933 najvhodnejším sektom, ktorým môžete osláviť tento Social Media Day? Veľa šťastia a príjemnú zábavu #4squaristi :). 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára