streda 15. mája 2013

Jednoducho #Wine Camp

Keď pred niekoľkými rokmi vznikla v Španielsku iniciatíva, ktorá viedla k založeniu konferencie bloggerov, nikto z nás netušil, že práve vzniklo niečo čo odštartuje revolúciu v komunikácii o víne. Z jednoduchých denníkov, poznámkových blokov či fotoalbumov blogerov a publicistov o víne sa stal silný nástroj, ktorý im dáva možnosť výrazne vplývať na komunity čitateľov - laikov aj vínomilcov. Rozvojom internetu, nových technológii a príchodom sociálnych médii naberá čoraz väčšiu silu a význam a online svet sa stal rovnako dôležitou súčasťou nášho života, akým bolo pre nás v nedávnej minulosti chodenie za informáciami do kamenných knižníc a novinových stánkov. 

Potreba hovoriť o víne je u profesionálov, ktorí s ním pracujú veľmi silná, pretože víno so sebou nesie množstvo príbehov o ktoré sa títo ľudia chcú podeliť s ostatnými. Preto tak nejako postupne a prirodzene dozrel čas na slovenský #Wine Camp. Jeho cieľom je podpora a rozvoj nových, inovačných prístupov, ktoré by mohli prispieť k rastu komunikácie v sektore vína. 

Prvé vydanie #Wine Campu sa bude konať v sobotu 1. Júna 2013 v Bratislave (Sheraton Hotel, Pribinova 12, Bratislava) od 8:30 hod. do 11:30 hod.

Spolu s priateľmi sme vytvorili fórum pre profesionálov, ktorí pracujú s vínom, pre blogerov, pre kúzelníkov zo sveta sociálnych médii a obchodníkov, ktoré bude podporovať inovácie v komunikácii, netradičné myslenie a využívanie nových technológii vo svete vína. Osobitnú pozornosť chceme venovať štúdiu správania sa spotrebiteľa a hľadať riešenia aby sme vyhoveli jeho potrebám a túžbam.

Toto neformálne fórum, na ktorom sa odborníci vo svojom odbore delia o svoje skúsenosti má vyvolať produktívne diskusie ako urobiť svet vína krajší, zábavnejší a laikovi prístupnejší a zábavnejší. Zakladatelia tohto formátu sa inšpirovali existujúcimi udalosťami vo svete vína, akými sú Európska konferencia blogerov o víne a Wine Business Innovation Summit.

Fórum je otvorené pre všetkých účastníkov na diskusiu, ktorá bude nasledovať po každej z troch prednášok ktoré tvoria hlavný program tohto formátu. Každý kto bude chcieť prispieť dostane 10 minútovú šancu podeliť sa o svoje myšlienky a skúsenosti. My sa postaráme o meranie času a moderátora, ktorý bude viesť záznamy o tom čo sa deje na diskusnej scéne. 

Okrem troch hlavných tém v dopoludňajších hodinách, program pre účastníkov zahŕňa rozhovory pri káve a tiež veľké množstvo vína, pretože naň nadväzuje Salón ružových vín.  Takže #Wine Camp vytvára kreatívne prostredie, podporuje výmenu poznatkov, budovanie vzťahov a vytvára vhodné podmienky na začatie nových projektov.

Kto by sa mal zúčastniť?

Predsa každý, kto má profesionálny záujem - alebo len úprimný záujem a samozrejme vášeň pre víno. Chceme hovoriť o podnikaní s vínom a naozaj chceme ukázať, že existujú spôsoby ako môže  vinársky podnik rásť. Riešenie je jednoduché, potrebujeme viac ľudí, ktorí budú piť viac vína a my chceme nájsť odpoveď na otázku ako tomu môžeme pomôcť. Ako môžeme viesť spotrebiteľa k dobrému vínu a čo robiť aby sa s vínom cítil dobre? Dávame mu tie správne informácie? Chápeme ich potreby? To sú len niektoré z tém, ktoré nás mnohých trápia ale aj nás všetkých zaujímajú.

Takže ak ste výrobca vína, obchodník, sommelier, novinár, blogger, podnikateľ, web developer, špecialista na komunikáciu, zástupca vinárskej oblasti alebo čohokoľvek iného čo súvisí s vínom, #Wine Camp je miesto kde musíte byť.

O čom budeme diskutovať? Už čoskoro sa dozviete aj témy aj mená prednášajúcich, ale hovoriť môžeme o čom len budeme chcieť, veď máme na to celý deň. Sledujte môj profil na facebooku alebo moje twitter konto a v nasledujúcich dňoch tam nájdete kopec ďaľších informácii. 

Pretože všetko má nejakú cenu a Vy si dokážete predstaviť, že organizácia takéhoto podujatia zaberie nielen hodne času, určite chápete, že cena 39€ (zahŕňa vstup na prednášky, drobné občerstvenie – káva, čaj, minerálna voda, sendvič a voľnú degustáciu na Salóne ružových vín) je ocenením veľkého úsilia a dobrovoľného nasadenia všetkých, ktorí podujatie organizujú. 

(Najväčšiu radosť by ste mi urobili v prípade, že potvrdíte svoju účasť a účastnícky poplatok uhradíte vo forme dvoch kartónov ružového vína)

Prosím o R.S.V.P. do 28. mája 2013 emailom na adresu p.handzus@gmail.com, alebo telefonicky na číslo 0905112952. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára